Level 78 Level 80
Level 79

różne 79


10 words 0 ignored

Ready to learn       Ready to review

Ignore words

Check the boxes below to ignore/unignore words, then click save at the bottom. Ignored words will never appear in any learning session.

All None

Ignore?
wertykalny
pionowy
wysublimowany
o wysokim poziomie artystycznym lub umysłowym; wzniosły(w...)
Fafarafa
oznacza kolesia który niepotrzebnie kozaczy// osoba uwazajaca sie za niewiadomo kogo(f...)
Fafkulec
Oznacza pogardliwie inna osobę, często kierowcę wleczącego się lub robiącego coś głupiego na drodze.(f...)
faflun
Osoba mówiąca niewyraźnie, sepleniąca, marocząca. Może odnosić się zarówno do osoby z wadą wymowy, lub taką która przez niedbalstwo lub utratę zęba mówi nie wyraźnie.
fajans
1. «wyrób z białej glinki wypalanej, pokrywanej nieprzezroczystym szkliwem; też: tworzywo wykonane z takiego wyrobu» 2. pot. «coś bezwartościowego» 3. tandeta 4. amfetamina
filować
inaczej patrz, rozglądaj sie za czymś '... czy jaki pies nie idzie'
fiś
potocznie: 1. lekki obłęd, mania; bzik, hyź, hyś; 2. człowiek niezrównoważony, zachowujący się dziwnie albo lubiący wygłupy; świr, fioł; zwykle w potocznych wyrażeniach "mieć ..." albo "dostać ..." - być niespełna rozumu; mieć hysia, mieć bzika, mieć hyzia(f...)
Fikuśny
wymyślny, zabawny, śmieszny(f...)
Folksdojcz
w okresie okupacji hitlerowskiej: mężczyzna znajdujący się na liście ludzi pochodzenia niemieckiego (często rzekomego), na której obecność gwarantowała wiele przywilejów w stosunku do pozostałej ludności polskiej; volksdeutsch// Obecnie mówi się tak o osobach wyjeżdżających na Zachód za chlebem, pracujących w pocie czoła na zachodnioeuropejski dobrobyt, przywożąc do kraju jedynie ochłapy. Żyją one w przekonaniu, że są światowe i lepsze od zasiedziałych w kraju 'Polaczkach'.