Level 25 Level 27
Level 26

różne 26


11 words 0 ignored

Ready to learn       Ready to review

Ignore words

Check the boxes below to ignore/unignore words, then click save at the bottom. Ignored words will never appear in any learning session.

All None

Ignore?
spedycja
przewóz i dostawa towarów wykonywane przez przedsiębiorstwo przewozowe
impedancja
opór pozorny układów elektrycznych, akustycznych i mechanicznych
racjonalizować
1. «stosowanie środków zmierzających do usprawnienia czegoś» 2. «ujmowanie czegoś w kategoriach rozumowych, a nie emocjonalnych» 3. «wynajdywanie racjonalnych argumentów dla umotywowania własnych czynów i postaw mających źródło w uczuciach i motywach, do których człowiek nie chce się przyznać przed sobą»
Li tylko
tylko, wyłącznie
parsować
w informatyce: analizować ciąg znaków w celu ustalenia jego struktury
suspensor
meski ochraniacz na krocze
Suspensa
1. «w Kościele katolickim: kara pozbawiająca osobę duchowną prawa pełnienia funkcji» 2. daw. «zawieszanie kogoś w urzędowaniu» 3. daw. «zawieszenie mocy obowiązującej jakiegoś prawa lub rozporządzenia»
dyspensa
1. «uchylenie przez papieża lub biskupa obowiązującego przepisu prawa kościelnego» 2. «zwolnienie od jakiegoś obowiązku»
kreol
1. «potomek w prostej linii kolonizatorów hiszpańskich, portugalskich i francuskich, urodzony i osiadły w Ameryce Łacińskiej i na południu Stanów Zjednoczonych» 2. «członek społeczności ukształtowanej w wyniku wymieszania różnych ras»
Zambo
mieszaniec rasy żółtej i czarnej
Metys
1. «potomek białego mężczyzny i Indianki albo białej kobiety i Indianina» 2. «w hodowli zwierząt: mieszaniec różnych ras lub odmian»