Level 127 Level 129
Level 128

nieprzydatne 12


10 words 0 ignored

Ready to learn       Ready to review

Ignore words

Check the boxes below to ignore/unignore words, then click save at the bottom. Ignored words will never appear in any learning session.

All None

Ignore?
ostęp
to podstawowa jednostka systematyzacji lasów, , jest także synonimem trudno dostępnego miejsca w puszczy, w którym legowiska mają dzikie zwierzęta, inaczej matecznik.
HIKIKOMORI
Choroba cywilizacyjna polegająca na wycofaniu się z życia społecznego; często przybiera formę zamknięcia się w pokoju/mieszkaniu i nie opuszczanie go.
FANTASMAGORYCZNY
Inaczej urojony.
TOKAJ
Najbardziej znane słodkie wino węgierskie.
KSOBNY
Skierowany ku sobie, idący ku sobie. Przymiotnik ten jest często stosowany w psychologii i psychiatrii. Urojenie ... to przypadłość, w której osobie wydaje się, że wzbudza szczególne zainteresowanie otoczenia. Cierpiącemu na ...ość może wydawac się, że wszystko co się dzieje, np. w pracy, w restauracji dotyczy właśnie jego, a wszyscy o nim rozmawiają.
ANTABA
Uchwyt z metalu czasem służący za kołatke, umieszczana jest na drzwiach, bramach, skrzyniach czy kufrach jako dekoracja lub rodzaj kołatki. Często ma postać zwierzęcych głów, np. lwa czy orła.
REFUTACJA
Zbijanie argumentów strony przeciwnej.,to także odpieranie czyichś zarzutów lub pismo o takiej treści.
HUNCWOT
Inaczej nicpoń, urwis, łajdak.
androny
przestarzałe: słowa nieprawdziwe, niewiarygodne albo pozbawione sensu; głupstwa, brednie, banialuki
demiurg
1. «w niektórych systemach filozoficzno-religijnych: twórca świata» 2. «człowiek obdarzony nieograniczoną mocą twórczą i wielką wyobraźnią» 3. «w starożytnej Grecji: tytuł wysokiego urzędnika państwowego; też: osoba nosząca ten tytuł»